Aktuality

Nominace do předsednictva ČAPPO

Nominace do předsednictva ČAPPO je možné zasílat do 20.4. 2024. Své nominace do voleb předsednictva prosíme zasílejte na email info.psychologieprace@gmail.com včetně svého CV, které musí být nedílnou součástí nominačního emailu.

Pozvánka na členské shromáždění

Vážené a milé kolegyně a kolegové, 


rádi bychom vás pozvali na členské shromáždění a mezinárodní konferenci Psychologie práce a organizace, která proběhne v prostorách Fakulty managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně ve dnech 24.4. -25.4.2024.  Letošní téma „Proměny světa práce v době digitalizace“ slibuje zajímavé poznatky a inspiraci pro naši práci. 

Odkaz a přihlášku na konferenci najdete na: https://ppao.upol.cz/

Adresa konání:

Fakulta managementu a ekonomiky, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Mostní 5139, 760 01 Zlín, posluchárna D.    

GPS lokace: N 49°13.25823′, E 17°39.43040′. Před fakultou je parkoviště. 

 

Členské Shromáždění:

Po ukončení konference ve čtvrtek 25.4. se ve 14.30 hod bude konat členské shromáždění, které je letos volebním obdobím nového předsednictva. 

V případě, že členská schůze nebude usnášení schopná, náhradní členská schůze se uskuteční 25.4. v 16.00 hod   

Program členského shromáždění:

  1. Zpráva o činnosti ČAPPO za uplynulý rok
  2. Zpráva o hospodaření 
  3. Změna stanov
  4. Volba nového předsednictva
  5. Různé

 

Své nominace do voleb předsednictva prosíme zasílejte do 10.4. 2024 na email info.psychologieprace@gmail.com včetně svého CV, které musí být nedílnou součástí nominačního emailu.

 

V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit.

 

Děkujeme a budeme se těšit na viděnou.


S pozdravem

 

Mgr. Šárka Dobiášová 

předsedkyně České asociace psychologů práce a organizace

 

Mgr. Iveta Sigmundová

tajemnice, tel.  + 420 603 456 779

"Proměny světa práce v době digitalizace" 

Vážená kolegyně/Vážený kolego,

s potěšením Vás zveme k účasti na 23. ročníku konference Psychologie práce a organizace, která proběhne ve dnech 24. a 25. dubna 2024 na Fakultě managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Letošní téma „Proměny světa práce v době digitalizace“ slibuje zajímavé poznatky a inspiraci.

Naše webová stránka https://ppao.upol.cz/ obsahuje podrobný program konference a bližší informace k registraci. 

Registrace je již spuštěna a máte možnost přihlásit se k účasti. Nezapomeňte, že termín pro zaslání abstraktu příspěvku je do 31. ledna 2024!

Konference je místem, kde se otevírají dveře k novým kontaktům a možnostem spolupráce. Vaše účast a příspěvky budou mít významný dopad na kvalitu diskuze o aktuálních trendech v oblasti psychologie práce a organizace. Budeme velmi rádi, když se k nám připojíte.

Za organizačný tým

 

Aleš Gregar

 

Fakulta managementu a ekonomiky 

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

 

E-Mail: gregar@utb.cz

Web: www.fame.utb.cz

Nadcházející networkingová snídaně ČAPPO se uskuteční 4.5. 2023 

Česká asociace psychologů práce a organizace, ve spolupráci s Fakultou Ekonomickou Západočeské univerzity v Plzni a společností SIT Port, Vás zve na další společně setkání, které se uskuteční 4.5.2023 v Plzni.

Termín: 4. 5. 2023  9:00 – 13:00

Místo: Tech Tower Plzeň

Bližší informace a program ke stažení ZDE.

Registrace uzavřena z důvodu naplnění kapacity.

Vstupné: ZDARMA (kapacita omezena)

Bližší informace a přihláška zde https://www.psychologieprace.cz/nejblizsi-akce-cappo/

Byla dokončena druhá verze online slovníku testových metod psychologie práce, organizace a dopravy. Obsahuje nyní 95 testů. Slovník je k dispozici na adrese wop-diagnostika.upol.cz

Ve slovníku je možné vyhledávat přes fulltext (vpravo nahoře) nebo dole na stránce přes kategorie. První kategorie „Metody“ zahrnuje všechny aktuálně zařazené metody. Dole je i Rejstřík, který umožňuje rychlý přehled podle vydavatelů, názvů a zkratek. Pokud to shledáte jako užitečné, určitě je slovník k dispozici členům ČAPPO.

PhDr. Martin Seitl, Ph.D.                              
Univerzita Palackého v Olomouci
Filozofická fakulta | Katedra psychologie
585 633 510

 

Nadcházející program

Networkingová snídaně 28. 3. 2023 s následným odborným programem

Příští networkingová snídaně se uskuteční v Brně na Masarykově Univerzitě 28. 3. 2023.

Bližší informace již brzy….

Konference 2023

Výroční konference včetně členského shromáždění se uskuteční: 9. 11. 2023

V rámci přednášky Daniela Paknerové se zaměříme na specifika vnímání a prožívání pandemie a dalších krizových situací, jejich dopady a prevenci. Budeme věnovat pozornost přístupům a praktikám, které podporují jejich zvládání a aktivují jejich rozvojový potenciál. Vycházet přitom budeme nejen z výsledků výzkumných studií, ale i praktických zkušeností získaných prostřednictvím osobního životního příběhu.  

Dalším zajímavou přednášku, kterou byste neměli vynechat v rámci naší konference 9.11., je na téma "Xperience the future of hybrid work & learning: Immersive tech to envision your future business" od Thomas De Bruyne, a jejíž součástí budou i praktické ukázky využití technologií. Rozhodně se máte na co těšit. A zde krátká ochutnávka: The past 2 years, technology has boomed with opportunities to work and learn in a more hybrid way. With so many emerging possibilities, it’s not always easy to navigate your organization into this promising future. This is why Deloitte created the Xperience Lab, where business leaders can immerse themselves in the emerging futures of their industry and gain a better understanding of what’s possible. Thomas De Bruyne, Xperience Lab Lead at Deloitte, will share about his journey into the future and how he encourages business to start taking the first steps.

Práce s týmy je každodenní náplní většiny z nás, ale jsme si jisti, že víme, jak efektivně tuto práci v rámci organizace zvládat? Moderní organizace jsou v dnešním světě práce týmy týmů. Efektivní propojení různých oddělení je klíčovou výhodou umožňující organizaci rychle a pružně reagovat na nově přicházející výzvy. Jak je možné takovou schopnost zlepšovat? Jak mohou organizace přesněji určit, kdo jsou ve firmě klíčoví propojovatelé a kdo lidé s jedinečným know-how? A jak jim pomoci se ještě lépe propojit? Jak se firmy mohou v oblasti spolupráce lépe připravit na další výzvy, možná ještě obtížnější, než byla pandemie? Na všechny tyto otázky a mnohé další odpoví přednáška PhDr. Evy Höschlové.

Další informace a registrace ZDE

Výroční konference ČAPPO 2022

Milí kolegové, milé kolegyně, 

poznamenejte si do svých diářů termín výroční konference České asociace psychologů práce a organizace a to 9. listopadu 2022. Bližší informace https://www.psychologieprace.cz/nejblizsi-akce-cappo/

 

Výroční konference 2021 ČAPPO se blíží

Vážení a milí kolegové a kolegyně, dovolujeme si Vás oslovit v souvislosti s plánovanou výroční konferencí ČAPPO, která se bude konat 14. 10. 2021 v Praze. Vzhledem k aktuální situaci, bychom rádi znali Vámi preferovaný formát konference. Prosíme o zodpovězení otázky na linku zde.
 

Změna termínu výroční konference ČAPPO

Z důvodu stávající pandemické situace byla výroční konference ČAPPO přesunuta z původního termínu 18. 3. 2021 na 14. 10. 2021. S konferencí se také přesouvá plánovaný workshop „Alternativci na psychologickém trhu /včetně metod/“.

Hybridní formát ICP 2020+

Vedení ICP 2020+ a IUPsyS se vzhledem k vývoji současné situace rozhodlo uspořádat ICP 2020+ v hybridním formátu konference. 

Nové přijímací řízení do doktorského studijního programu psychologie práce, organizace a dopravy na katedře psychologie FF UP v Olomouci

Bližší informace zde. Přihlášky se podávají nejpozději do 30.4.2021.

Dotazník EFPA a ČMPS

Dovolujeme si Vám zde předat informace k dotazníku od pana prof. Tomáše Urbánka. 

Vyjádření k současné situaci

Unie psychologických asociací ČR, z.s., Česká asociace pro psychoterapii, z.s. a Nevypusť duši, z. s. v otevřeném dopisu ze dne 10. 11. 2020 vyzývají vládu k doplnění výjimky pro psychology a psychoterapeuty poskytující služby na základě živnostenského zákona. Více informací naleznete zde.

H-work

Novinky z EFPA (European Federation of Psychologists‘ Associations)

Přehled plánovaných networkingových snídaní spojených s workshopy

Po rozkliknutí se zobrazí seznam plánovaných akcí.

Nový termín ICP 2020+

Světový kongres psychologie ICP 2020+ byl vzhledem ke stávající situaci přesunut na rok 2021. 

Psychologie práce v současném světě

Pozvánka na konferenci ČAPPO – čtvrtek 5. března 2020 v Praze

Světový kongres psychologie – ICP Praha 2020 

Termín pro podávání příspěvků byl prodloužen