Tomáš Zámečník

Tomáš Zámečník

Tomas Zamecnik CAPPO
Mgr. Tomáš Zámečník, MBA

Během svého dlouholetého působení na vrcholných manažerských pozicích v bankovním a stavebním sektoru se Tomáš Zámečník zařadil mezi přední české odborníky nejen v oblasti HR poradenství, ale i vyjednávání, koučování a řízení změn a lidských zdrojů.

Networkingová snídaně s následným workshopem:

24. 9. 2020 Priority práce HR v období poklesu ekonomiky 

Priority… Jakmile se firma dostává do situace, kdy nemá dostatek zakázek, její ekonomické ukazatelé začínají vykazovat nezdravé hodnoty, je třeba rychle reagovat v mnoha oblastech. Jedním z článků, na který je obvykle velký tlak z vedení, je HR. Od pracovníků HR se očekávají rychlá, účinná a transparentní opatření, která mají přinést úsporu nákladů. To je samozřejmě v pořádku. Ale … Při takových rychlých a mnohdy nepřipravených krocích můžeme způsobit víc škody, než užitku. Na začátku sice vyhovíme požadavkům vedení (zejména ekonomů) na úspory, ale co dál? Poškození firmy může být v takových případech (téměř) nevratné.

Jak v takových případech postupovat? Co lze udělat rychle, s čím počkat a do čeho se v žádném případě nepouštět? Na tyto otázky a nejen na ně Vám odpoví dlouholetý HR manažer, který pracoval v podmínkách významných obchodních i výrobních organizací.